WYJAZD DO KRĘGIELNI

Dnia 9 lutego 2011r. uczniowie Zespołu Placówek z klas I, II, III gimnazjum, klasy VI szkoły podstawowej oraz II zawodowej i III zp uczestniczyli w wyjeździe do Kręgielni w Borowiu. Wyjazd został zorganizowany dla uczniów szczególnie wyróżniających się w zajęciach sportowych. Organizatorami wyjazdu byli: p. J. Kęzik,
p. A. Koźlak i p. A. Dybciak.

Celem wyjazdu było rozbudzenie zainteresowań uczniów tą ciekawą i niesamowitą dyscypliną sportu. Uczniowie po raz pierwszy mieli możliwość skorzystania z prawdziwej kręgielni. Zapoznali się z wyposażeniem i regulaminem kręgielni oraz z zasadami gry w kręgle.

  

Gra w kręgle znana również jako bowling, polega na zbiciu jak największej ilości kręgli w czasie 10 rund i uzyskaniu jak największej ilości punktów.

Gra okazała się wciągającą i doskonałą zabawą dla naszych dzieci. Świetnie poradziły sobie z tą dyscypliną. Dużą radość i niesamowitą frajdę sprawiało im zbicie nawet kilku kręgli i zdobycie punktów dla swojej drużyny, chociaż najlżejsza kula do kręgli ważyła aż 6 kg. Liczeniem punktów nikt nie musiał się martwić, ponieważ tym zajmował się za nas komputer.

     

Tutaj każdy mógł zostać mistrzem bez względu na płeć, wiek, wzrost czy tężyznę, ponieważ bowling jako jedna z niewielu dyscyplin znosi wszelkie podziały i nierówności.

Gra w kręgle sprzyja również zachowaniu zdrowia, zdyscyplinowaniu i poszanowaniu przepisów, poczucia solidarności i koleżeństwa, rozwijaniu cennych społecznie cech osobowości: wytrwałości i silnej woli. Bowling rozwija u dzieci wyobraźnię, pamięć i logiczne myślenie, zmusza do przewidywania i planowego działania. Stąd też warto rozwijać te cechy poprzez udział naszych dzieci i młodzieży w tego typu zajęciach.

Przed pierwszą grą naprawdę nie trzeba wiedzieć wiele – każdy kto jeszcze nie spróbował gry w kręgle, nie wie, na czym polega urok tej gry! Tak jak w każdym sporcie tak w kręglach: praktyka czyni mistrza!

To był udany wyjazd i na pewno długo pozostanie w pamięci naszych uczniów J

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót