WYCIECZKA DO SEJMU I DO SENATU

 

Dnia 28 września 2009 r. uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami SOSzW w Baczkowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Atrakcją wyjazdu było zwiedzanie budynku Sejmu i Senatu. W ramach zwiedzania wysłuchaliśmy ciekawej lekcji o historii parlamentaryzmu polskiego a nawet uczestniczyliśmy w improwizowanych obradach senackich z XVII w.

Uczniowie przebrani w stroje z epoki mieli trudne zadanie, a mianowicie podzieleni na senatorów i biskupów musieli zadecydować, czy zezwolić na ślub króla Władysława IV z księżniczką Cecylią Renatą z rodu Habsburgów. W wyniku głosowania „młodzi" senatorowie nie zezwolili na to małżeństwo, choć w rzeczywistości doszło ono do skutku. Po obradach przyszła kolej na zwiedzanie sal: senatorskiej i poselskiej, gdzie współcześnie ważą się losy Polski.

 

        

Pełni wrażeń po wizycie w parlamencie uczniowie udali się na dziedziniec Muzeum Wojska Polskiego, gdzie oprócz ciekawych eksponatów był czas na posiłek i ciepłą herbatę. Po zregenerowaniu sił udaliśmy się do Muzeum Niepodległości, w którym obejrzeliśmy film o historii orła białego jako polskiego symbolu narodowego.

Ukoronowaniem ciekawej i pouczającej wycieczki była wizyta w Mc'Donaldzie.

Organizatorami wycieczki do Warszawy byli: p. Mariusz Zaniewicz, p. Hanna Szynalik, p. Bożena Michałko oraz p. Agnieszka Szaniawska.

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót