Wycieczka do rezerwatu Jata

 

Uczniowie szkoły  podstawowej Zespołu Placówek w Łukowie dnia 10 października 2013 roku pod opieką nauczycieli udali się do rezerwatu Jata. Ta  wycieczka to jeden z elementów cyklicznej edukacji ekologicznej prowadzonej w szkole we współpracy z WFOŚiGW w Lublinie oraz Starostwem Łuków. W ramach zadań ujętych w  szkolnym Programie Ekologicznym uczniowie przeszli ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną, po której oprowadzał  leśniczy Nadleśnictwa Łuków. Rezerwat w jesiennej szacie zachwycił swym urokiem wycieczkowiczów. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o drzewach  i innych osobliwościach przyrodniczych rezerwatu. Z uwagą oglądały tablice edukacyjne. Po trasie poruszały się z aparatem fotograficznym utrwalając piękne zakątki lasu.

     

            

Niestety nie udało się sfotografować zwierząt , gdyż te zapewne w porę czmychnęły przed roześmianą gromadką. Po trudach wędrówki leśnej uczniowie posilili się kiełbasą pieczoną na ognisku.

Na zakończenie uczestnicy wycieczki wzięli udział w Turnieju wiedzy o lesie. Pełni wrażeń wrócili do szkoły. Opiekę  nad uczniami sprawowały panie: Woźniak, Sójka, Listopad , Mościcka. Koordynatorem programu ekologicznego jest pani L. Piechocka.

 

(Opracowała: Agnieszka Sójka)

 

Aktualności