Wycieczka do Powiatowego Ośrodka Wsparcia 
„Przylądek Nadziei”

 

W dniu 24.05.2012 odbyła się wycieczka do Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przylądek Nadziei” w Łukowie. Na wycieczkę wybrali się uczniowie klasy II zawodowej oraz III gimnazjum.

Wszyscy zostaliśmy miło i serdecznie przyjęci przez terapeutów oraz uczestników samych zajęć.  Ruszyliśmy wszyscy na zwiedzanie. Zostały nam pokazane wszystkie sale zajęć jakie oferuje ośrodek. I tak uczestniczyliśmy w zajęciach artystycznych, gdzie poznawaliśmy nowe techniki malowania, ozdabiania, później zwiedzaliśmy salę komputerową gdzie uczestnicy uczą się obsługi komputera i maszyn wspomagających. Kolejnym etapem było zwiedzania sali technicznej, gdzie wykonywane są prace m.in. na drewnie. Uczniów bardzo wszystko zaciekawiło. Ostatnim miejscem zwiedzania była kuchnia, gdzie odbywają się zajęcia z gospodarstwa domowego, gdzie uczniowie uczą się gotować. Wszystkich tak zaciekawiło wszystko, że nie wiedzieli gdzie zostać. Większość uczniów już chciało tam zostać. Pani dyrektor opowiedziała nam również na jakich zasadach przyjmowani są uczniowie i jakie warunki muszą spełnić.

   

    

Ostatnim etapem  były piknik na dworze. Uczniowie najpierw mieli za zadanie wspólnie z uczestnikami pomalować plakat. Po  tym był pyszny poczęstunek, który przygotowali sami uczestnicy. Upiekli  słodkie rogaliki oraz wafelki. Był czas na rozmowy i wspólne gry. Czas był bardzo miło spędzony. Już zapowiedzieliśmy, że niedługo przyjedziemy jeszcze raz.

 

(Opracowała: Monika Grabowska)

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót