WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO

23czerwca 2015r.

 

We wtorkowy poranek zwarta grupa turystyczna z naszego Zespołu w składzie 13 uczniów pod opieką rodzica i trzech nauczycieli wyruszyła na spotkanie z „nieznanym”. Po niecałych dwóch godzinach podróży wygodnym i nowoczesnym busem, kierowanym przez sympatycznego p. Andrzeja, oczekiwany cel wyłonił się z chmur i deszczu. Na nasze spotkanie niebo przestało „płakać”, aby Kazimierz mógł pochwalić się swoimi zasobami .A ma czym!!!

Kazimierz Dolny jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast naszego regionu. Zachwyca nie tylko malowniczym położeniem w starorzeczu Wisły, ale także świetnie zachowanymi budowlami sprzed kilkuset lat i specyficznym klimatem, dla którego ściągają tu liczni artyści, by podziwiać i tworzyć. Dodatkowo na zwiedzających czekają ciekawe historie i legendy, które dodają temu miejscu kolorytu i tajemniczości. Nasza przewodniczka p. Gabriela - potrafiła zainteresować swymi opowieściami nas wszystkich. Niektórym wydawało się nawet, że w drodze na szczyt baszty słyszą głośne westchnienia jednego z bohaterów jej legendy.

Mogliśmy poczuć klimat tego pięknego miasteczka odwiedzając najbardziej znane miejsca, m.in.:  ruiny zamku, rynek, wąwóz, górę Trzech Krzyży.  Płynęliśmy też statkiem wycieczkowym po Wiśle.

  

  

  

  

  

Wyjazd ten dla uczniów klasy III szkoły przysposabiającej do pracy był nagrodą za całoroczną pracę w szkolnej kawiarence. Mam nadzieję, że oprócz pasji podróżniczej, rozbudził też zainteresowania naszym regionem.

Dziękuję nauczycielom pełniącym rolę opiekunów podczas wycieczki – p. Renacie Bednarczyk i p. Andrzejowi Łukowskiemu.

 

(Opracowała: M. Wielgosz)

 

Aktualności