Wizyta w fabryce czekolady

 

W dniu 21.03.2014r.  uczniowie szkoły zawodowej  o kierunku cukiernik wybrali się na wycieczkę do  fabryki przyjemności E. Wedel w Warszawie.  Przy wejściu do fabryki przywitała nas Pani Przewodnik oraz niesamowity zapach wszechobecnej czekolady. Mieliśmy okazję obejrzeć dziedziniec fabryki oraz poznać jej historię ciągnącą się od 1851 roku, w której zwrócono nam uwagę na liczne ciekawostki.

    

Mieliśmy możliwość podziwiania rzeźb oraz obrazów wykonanych z czekolady.

    

 

    

Z zaciekawieniem słuchaliśmy jak powstaje czekolada, a także z rozkoszą uczestniczyliśmy w słodkiej degustacji wyrobów firmy E.Wedel.

 

    

    

     Kolejnym punktem wycieczki było przejście antresolą  przy pracowni rarytasów, gdzie powstają wspaniałe i niepowtarzalne słodkości dostępne wyłącznie w pijalniach czekolady. Wszystkie wyroby w tej pracowni są ręcznie wykonywane przez pracowników.

     

Następnie oglądaliśmy zautomatyzowaną linię produkcyjną Venus , gdzie powstają czekolady twarde i nadziewane. Dziś mieliśmy okazję zobaczyć jak powstaje krok po kroku baton Pawełek.

    

Uczniowie  pytali o możliwość zatrudnienia, realia pracy w fabryce, wymogi  przyjęcia do pracy oraz obowiązki  pracowników na poszczególnych stanowiskach.

Ostatnim punktem wycieczki była możliwość zakupów w sklepie firmowym E.Wedel, gdzie mogliśmy zobaczyć cały asortyment firmy. Uczestnicy wycieczki zapoznali się  również z ofertą wyrobów  na Wielkanoc 2014.

Wszyscy uczestniczy wycieczki otrzymali słodkie upominki na pożegnanie.

Organizatorami wycieczki  były panie E.Krupa i A.Kołodziej. W opiece nad uczniami wspomogła je p. I. Sulej.

 

 

(Opracowały: Anna Kołodziej i Iwona Sulej)

 

Aktualności