Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

 

   

W dniu 26 listopada 2014 roku uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Już w wejściu powitał ich sympatyczny robot.

Swoją przygodę z eksperymentowaniem uczniowie rozpoczęli w Teatrze Wysokich Napięć, gdzie wzięli czynny udział w spektaklu „Elektrony w akcji”. Podczas przedstawienia uczniowie dowiedzieli się co to jest prąd i kiedy on płynie.

Dopełnieniem wycieczki była możliwość własnego eksperymentowania podczas zwiedzania wystaw stałych w CNK. Niezapomnianym doświadczeniem była możliwość zamknięcia się w bańce mydlanej, położenia się na łóżku Fakira, wykonania operacji metodą laparoskopową czy lot w kosmos. Wszyscy chętnie sprawdzali praktyczne zastosowanie praw fizyki poznawanych w szkole. Atrakcji było bardzo dużo i każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

 

  

     

     

   

   

    

   

  

   

   

W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki posilili się w Mc Donalds.

Wycieczka mogła się odbyć dzięki pieniążkom zebranym ze sprzedaży makulatury podczas akcji „Sprzątanie Świata” oraz Łukowskiemu Stowarzyszeniu Rozwoju. Sponsorom gorąco dziękujemy!

Wycieczkę zorganizowały panie: A.Pucyk, A.Smolak i I.Sulej.

 

(Opracowała: I. Sulej)

 

Aktualności