W poniedziałek 14 lutego obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego. Święto Zakochanych na stałe już zapisało się w kalendarzu imprez szkolnych.

W tym dniu odbył się w naszej szkole apel walentynkowy, podczas którego rozstrzygnięto ogłoszone wcześniej konkursy i rozdano pocztę walentynkową.

Samorząd Uczniowski już kilka dni wcześniej propagował wśród uczniów zakup kartek, które własnoręcznie wykonały uzdolnione koleżanki i koledzy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również skrzynka z pocztą walentynkową, która bardzo szybko została zapełniona.

Podczas apelu większość uczniów prezentowała się w strojach koloru czerwonego. Kolor ten chronił uczniów od odpytywania na lekcjach. Od rana chętni mogli również poprosić o walentynkowy makijaż twarzy         w wykonaniu p. M. Sołtyszewskiej. Nie zapomniano także o nastrojowej dekoracji szkolnego holu. Z sufitu mieniły się czerwienią serca, serduszka  i amorki. Hol zdobiła także dekoracja z kartkami walentynkowymi przygotowanymi na konkurs. Wszystko to oddawało bardzo romantyczny   i miły nastrój.

Wspólne spotkanie obfitowało w wesołą zabawę przy dźwiękach największych przebojów miłosnych. Przeprowadzono konkursy: „taniec na gazecie”, „taniec z balonem” oraz „zabawę z piłką lekarską”. Zwycięscy konkursów otrzymali bilety wstępu na basen. Zainteresowanie, jakim cieszył się apel dowodzi jak ważną częścią życia jest przyjaźń i sympatia oraz wspólna miła zabawa.

W dalszej części apelu rozstrzygnięto konkurs na ,,Najsympatyczniejszą koleżankę i kolegę”. W tym roku tytuły te zdobyli: Iwona Ogrodnik, Martyna Bieniek i Konrad Sadło.

               

 Ogłoszono także wyniki szkolnego konkursu na „Najciekawszą kartkę walentynkową”. Laureatami konkursu zostali:

 W kategorii szkoła podstawowa:

I miejsce – Piotr Celiński-Jakubowicz - kl. III a

II miejsce – Wojciech Czubaszek - kl. VI

III miejsce – Karol Wylotek - kl. III a

W kategorii gimnazjum:

I miejsce – Tomasz Świeczak - kl. I/II c

II miejsce – Przemysław Cybulski - kl. I/II c

III miejsce – Monika Kulikowska - kl. III a

 W kategorii szkoła przysposabiająca do pracy:

I miejsce – Adrian Pioruński i Krzysztof Kazanecki - kl. II/III b

II miejsce – Marta Jastrzębska i Tomasz Piskorek - kl. II/III b     

III miejsce – Marlena Jonczyk - kl.I i Katarzyna Celińska-Janowicz - kl. IIa

 Wyróżnienia:

Adam Wietrak – gr. rew.

Artur Ojrzyński – gr. rew.

           Zwycięscy konkursów otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów.

 Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnego tańca. Uczniowie wspólnie z nauczycielami odtańczyli               z radością gorące i żywiołowe rytmy latynoskiej piosenki Shakiry „Waka Waka”. Było bardzo miło i wesoło.

              

              

 Imprezę przygotowały panie: Małgorzata Badurka, Agnieszka Koźlak, Małgorzata Sołtyszewska. Agata Smarz oraz Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pań: Agnieszki Sójki i Maryli Woźniak.

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót