Świetliczaki na „NIEBIESKIM BIEGU- Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu"

 

Dnia 4 kwietnia 2017 r. w parku miejskim grupa 16 wychowanków świetlicy oraz klasa III a gimnazjum wzięło udział w „Niebieskim biegu” zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie zorganizowanym przez stowarzyszenie „Labirynt” wraz z OsiR w Łukowie.

Nieodzownym warunkiem uczestnictwa w biegu było posiadanie niebieskiego elementu ubioru lub gadżetu. Nasi uczniowie nie zawiedli – wszyscy zaświecili na niebiesko. Ponadto wychowankowie świetlicy wykonali plakaty o tematyce autyzmu oraz tolerancji i akceptacji innych osób oraz niebieskie gadżety . Po dokoniu rejestracji uczestników biegu wszyscy udali się na rozgrzewkę, a następnie pełni entuzjazmu pobiegli, żeby wspierać osoby z autyzmem. Wszyscy uczniowie dzielnie pokonywali kolejne odcinki biegu, aż do mety. Na mecie wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, gdyż w tym biegu zwyciężyli wszyscy . Na mecie nasza grupa została powitana również przez panią dyrektor naszej szkoły, która pogratulowała wszystkim wytrwałości.

   

   

   

   

   

   

   

Wykonano pamiątkowe zdjęcia, a następnie uczniowie udali się na słodki poczęstunek. Następnie nastąpiło wręczenie dyplomów dla przedszkoli, szkół i instytucji.     Na tym jednak się nie skończyło. Po biegu na scenie zaprezentowały się różne grupy. Były piosenki i tańce, które spotkały się z aplauzem widowni.

W przerwie nastąpiło rozstrzygnięcie na najciekawszy niebieski gadżet oraz plakat.

W obu tych konkursach świetlica szkolna zdobyła wyróżnienia i nagrody rzeczowe, bo tak jak w biegu ważne było nagłośnienie problemu autyzmu, a nie rywalizacja.

W końcu zaprezentowała się grupa świetlicowa Zespołu Placówek. Świetliczaki zatańczyły taniec z niebieskimi wstążkami pt. „Wiosenny wietrzyk” oraz układ ruchowy „Benny Hill”. Występ uczniów naszej szkoły spotkał się z żywym zainteresowaniem publiczności, która zaczęła klaskać już w trakcie występów. Wszyscy mali artyści wypadli wspaniale, godnie reprezentując społeczność całej naszej szkoły. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami i miłymi słowami.

Na koniec wpisano się na pamiątkowe serce. Wszyscy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi i dumni z sukcesów wrócili do szkoły.

Grono pedagogiczne  Zespołu Placówek na co dzień stara się wspierać autystów.. Autyści są wśród nas, to uczniowie, koledzy, koleżanki…Wiemy, że widzą świat inaczej niż my, ale są przecież częścią naszego wspólnego świata. I chociaż czasem przychodzą dla nich trudne chwile – tak jak dla nas – widząc uśmiech na ich twarzach, wierzymy, że są szczęśliwi w naszej szkole.

 

(Opracowała: A. Kryczka - Wysokińska)

Aktualności