„Zaświeć się na niebiesko”

- to hasło światowej akcja na rzecz solidarności z osobami z autyzmem. Świadomość społeczna dotycząca autyzmu jest wciąż bardzo niska. Dlatego też powstają inicjatywy, które mają propagować wiedzę na temat tej choroby.

Jedną z nich jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Fundacja SYNAPSIS, wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie, obchodzi to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski. Nasza szkoła także przyłączyła się do tej akcji, gdyż wśród dzieci i młodzieży uczących się w naszej placówce  znajdują się osoby z autyzmem. Z każdym rokiem ich grono powiększa się. Samorząd Uczniowski w tym dniu rozprowadzał niebieskie serduszka jako symbole niebieskiego „światełka” oraz wspólnie z rodzicami z Rady Rodziców zorganizował apel dotyczący problematyki autyzmu. Przewodnicząca SU odczytała „Prośby dziecka autystycznego”. Mamy przygotowały specjalne dyplomy dla klas, które odpowiedziały na apel „zaświecenia się” na niebiesko”. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom wzrośnie wiedza na temat autyzmu zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Chcielibyśmy, aby autystom żyło się z nami coraz lepiej, a więcej wiedząc, możemy lepiej pomagać.

       

    

     

Na apelu szkolnym w tym samym dniu uczciliśmy też pamięć Wielkiego Polaka – PAPIEŻA JANA PAWŁA II w siódmą rocznicę śmierci. Wspólnie, trzymając się za ręce, zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Ojca Świętego pt. „Barka”.

 

 

(Opracowała: Małgorzata Wielgosz)

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót