SPRZĄTANIE ŚWIATA 
POLSKA 2014

 

 

 

W dniu 19 września 2014 roku uczniowie szkoły wraz z opiekunami przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” koordynowanej przez fundację Nasza Ziemia. Ten szczególny dzień rozpoczęły warsztaty ekologiczne, podczas których uczniowie w aktywny sposób przypomnieli sobie dlaczego sprzątamy odpady i je segregujemy oraz w jaki sposób to się robi. Uczniowie chętnie uczestniczyli w eko - quizach oraz konkursach ekologicznych.

   

   

   

   

Po zakończonym apelu uczniowie posprzątali teren wokół szkoły oraz obiecali, że podejmą każdy papierek napotkany na swojej drodze tego dnia.

        

Aktywnie przygotowując się do udziału w tegorocznej akcji pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko” uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym, na który przygotowali wiele pięknych i ciekawych plakatów. Zwycięzcą tegorocznego konkursu okazała się praca uczniów zajęć świetlicowych, którzy trafnie ujęli sens hasała przewodniego. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody.

   

Tegorocznej akcji towarzyszyła również zbiórka makulatury. Zebraliśmy jej aż 680kg, czyli przyczyniliśmy się do uratowania przed wycięciem około 11 drzew w lesie. Pieniądze, które otrzymaliśmy ze sprzedaży makulatury (170zł) zostaną przeznaczone na dofinansowanie wycieczki szkolnej.

Koordynatorkami tegorocznej akcji były panie: A. Pucyk,
A. Smolak, I. Sulej, A. Świderska.

 

(Opracowała: I. Sulej)

 

Aktualności