bezpieczny

na drodze

25 września uczniowie  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum kolejny raz uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z sekcji ruchu drogowego: komisarzem Krzysztofem Golbą oraz starszym sierżantem Danielem   Wysokińskim.

Pan policjant przeprowadził pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa na drodze. Przypomniał uczniom o przepisach dotyczących pieszych uczestników ruchu drogowego oraz omówił zachowania i obowiązki pasażera pojazdu.

Kolejną część spotkania poświęcił na rozmowę dotyczącą osób poruszających się rowerem. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w rozmowie zgłaszając się do odpowiedzi na postawione pytania. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi  pan Golba nagradzał gadżetami  w postaci koszulek i światełek odblaskowych. Najmłodsi  uczestnicy spotkania, czyli uczniowie edukacji  wczesnoszkolnej otrzymali płytę CD z filmem.

Atrakcją spotkania był pokaz pojazdów : radiowozu policyjnego oraz motocykla. Chętni uczniowie, mogli nie tylko te pojazdy obejrzeć, ale i na chwilę zasiąść ,,za kierownicą” aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

       

Spotkanie przygotowały panie: Agnieszka Koźlak, Agnieszka Sójka i Małgorzata Bujak.

 

(Opracowała: Agnieszka Sójka)

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót