SPOTKANIE Z PISARKĄ

 

28 marca 2017r. grupa uczniów naszego Zespołu pod opieką p. R. Bednarczyk i p. M. Wielgosz wzięła udział w spotkaniu z pisarką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dziennikarką, autorką sztuk teatralnych - panią Lilianą Fabisińską. Mogliśmy w nim uczestniczyć dzięki gościnności Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w Krzewicy, gdzie zostaliśmy serdecznie powitani, zarówno przez gospodarzy, jak i panią Lilianę Fabisińską. Przy okazji poznaliśmy nieznane nam zakątki naszego województwa, znajdujące się w gminie Międzyrzec Podlaski.

Na wstępie młodzież gimnazjum przybliżyła sylwetkę pisarki, a także przedstawiła fragment  jednej z książek dla młodzieży z serii „Bezsennik”. Potem zostaliśmy „porwani” przez bohaterkę dnia do świata literatury. Młodzież z wielkim zaciekawieniem przysłuchiwała się barwnej opowieści o dziecięcych i młodzieńczych próbach pisarskich, powstawaniu pierwszych prawdziwych książek i inspiracjach do kolejnych opowieści.

Był też czas na zadawanie pytań. Dzięki temu zaspokoiliśmy swoją ciekawość i lepiej poznaliśmy tajniki warsztatu pracy pisarza. Nasza biblioteka może poszczycić się kilkunastoma pozycjami autorstwa pani L. Fabisińskiej.  Dzieci i młodzież chętnie czytają jej książki, gdyż opowiadają o ważnych i ciekawych sprawach, które mogłyby przytrafić się każdemu. Dlatego z niecierpliwością będziemy oczekiwać kolejnych pozycji.

   

   

   

Organizatorom dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym spotkaniu,  a naszej p. Dyrektor za udostępnienie środka transportu.

 

(Opracowała: M. Wielgosz i R. Bednarczyk)

Aktualności