POCIĄGIEM DO SIEDLEC

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSwK-sYaPcC0i56tbBbSkZNqcIQ21EesT4EoEF-JbP-B_d1Y5q_UFlO_-Vt

W ostatnim tygodniu nauki - 25 czerwca 2014r. piętnastoosobowa grupa uczniów, głównie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, wzięła udział w wycieczce do Siedlec. Podróż odbywała się niecodziennym środkiem lokomocji, tj. koleją i była dla wielu jej uczestników pierwszą w ich życiu podróżą pociągiem.

Z dworca PKP w Siedlcach przeszliśmy spacerem ulicami miasta by  zatrzymać się w nowoczesnym centrum handlowo – usługowo - rozrywkowym, czyli Galerii „Siedlce”. Tu, w Kinie „Helios”, obejrzeliśmy wzruszający i bardzo ciekawy film nakręcony na motywach znanej baśni o śpiącej królewnie, pt.  „Czarownica”. Poznaliśmy całą prawdę o „złej” wróżce i motywach jej działania i przekonaliśmy się, że zdrada przyjaciół zostawia głębokie blizny, a dobro może przemienić  nawet najbardziej niewzruszone serce.  

    

    

    

 

 

Potem wzmocniliśmy nasze siły w Mc Donaldzie, aby znów wsiąść do pociągu i to nie byle jakiego, bo nowoczesnego i wygodnego, który z powrotem przywiózł nas do Łukowa.

    

Wycieczkę zorganizowały panie Małgorzata Wielgosz i Agnieszka Nawrocka. Była ona nagrodą za działalność w ramach szkolnej mini kawiarenki i barku szkolnego, które serwowały, co jakiś czas, głównie pyszne rogaliki krucho-drożdżowe oraz pierogi „ruskie”.

 

(Opracowała: M. Wielgosz)

 

Aktualności