Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Warcabach  64 polowych 
Związku Stowarzyszeń Sportowych "SPRAWNI RAZEM"

 

28 października 2015 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Firleju odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Warcabach  64 polowych Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”.

Do rywalizacji zgłosiło się 12 drużyn z  województwa lubelskiego: Bystrzyca, Puławy, Dęblin, Karczmiska, Hrubieszów, Lublin nr 1, Lublin nr 4, Radzyń Podlaski, Baczków, Zamość, Firlej, Łuków.

O godzinie 10.00 pani Renata Trąbka dokonała uroczystej prezentacji drużyn i oficjalnego rozpoczęcia mistrzostw. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria młodsza – rocznik 1999 i młodsi  reprezentowali: Maciej Rzymowski, Adrian Nurzyński, Weronika Machnio

Kategoria starsza – rocznik 1998 i starsi reprezentowali: Karolina Budziszewska, Natalia Kachniarz, Daniel Gostołek.

Dzięki bardzo sprawnej organizacji, mimo takiego natężenia rozgrywek, był czas na drugie śniadanie, ciepły posiłek i spacer promenadą. Podczas przerw, do boju zagrzewała zawodników ciepła herbata i rozmowy z kolegami i koleżankami z innych placówek. Był to też czas, by odświeżyć stare przyjaźnie i zawrzeć nowe.

Po bardzo zaciętej, stojącej na wysokim poziomie rywalizacji uczniowie naszej szkoły w klasyfikacji drużynowej zajęli III miejsce w kategorii uczniów starszych.

    

    

Uczniów przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego:

Renata Mościcka i Grzegorz Celiński

 

 

(Opracowała: R. Mościcka)

Aktualności