„Lubimy czytać”

 

 

 

   Konkurs promujący czytanie wśród uczniów zespołów edukacyjno – terapeutycznych odbył się już po raz drugi. W związku z tym, że mamy dwa wielkie święta w roku – jak pisał ks. Jan Twardowski – należy doceniać wartość i jednych, i drugich. Ubiegłoroczny temat naszego wspólnego czytania nawiązywał do świąt Bożego Narodzenia, a tegoroczny wprowadzał nas w nastrój świąt Wielkanocnych.

W dniu 1 kwietnia 2011 roku uczniowie kl. I-III szkoły przysposabiającej do pracy zmierzyli się z takimi z takimi zadaniami jak: czytanie wybranego tekstu o tematyce świątecznej, rozwiązywanie zagadek,  odgadywanie haseł krzyżówki, dokańczanie zdań, tworzenie wyrazów, układanie życzeń świątecznych. Konkurs zapewnił wszystkim sporo radości oraz sprawił, że „zapachniało” wiosną i nadchodzącymi świętami.

  

   

Do konkursu przystąpiło 9 uczniów. Wszyscy sprostali przydzielonym zadaniom, a najlepszą drużyną okazała grupa uczniów z klasy Izp. Drugie miejsce zajęła klasa IIb/IIIbzp. Miejsce trzecie przypadło kl. IIa/IIIazp.

Zmagania konkursowe obserwowało jury w składzie: pani Renata Bednarczyk, pani Maryla Woźniak, pan Mariusz Zaniewicz. Organizatorkami konkursu były panie Agnieszka Krasuska, Agnieszka Koźlak, Ewelina Federowicz.

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót