Konkurs „Świętym bądźcie”

 

W II semestrze roku szkolnego 2014/2015 p. Beata Osiak i p. Agnieszka Szaniawska były organizatorkami kilkuetapowego konkursu „Świętymi bądźcie!”. Celem, który przyświecał pomysłodawczyniom  było przybliżenie uczniom postaci świętych i błogosławionych.

W pierwszym  etapie chętni uczniowie wzięli udział w części plastycznej.   Zebrano 35 prac z  wizerunkami znanych świętych lub błogosławionych np.: św. Jana Pawła II, św. Franciszka z Asyżu, św. Piotra Apostoła, św. Teresę z Lisieux, św. Faustynę Kowalską, św. biskupa Mikołaja, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. 

23.04.2015r. jury w składzie: p. Agnieszka Koźlak, p. Dorota Trochimska i p. Bożena Tryboń wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce- Kamil Bartnicki

II miejsce- Łukasz Galiński

III miejsce- Aneta Wolińska

Wyróżnienia otrzymali : Jacek Burdon, Anna Cieślak, Wioletta Celińska- Walendowicz, Karina Konieczna i Kamil Stefaniak. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

II etap konkursu polegał na zapoznaniu się z życiem i patronatem wybranych Świętych Pańskich. Dlatego  uczniowie (należący do Klubu Odkrywców)  zamieścili w gablotach koło pracowni historycznej gazetkę, którą każdy mógł obejrzeć i przeczytać ciekawe informacje nt. naszych świętych patronów. W dalszej kolejności rozdane zostały kartki z poleceniem dopasowania świętego z jego patronatem. Wszystkie wypełnione prace zebrano  i sprawdzono.

W III etapie wzięli udział tylko ci uczniowie, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi. Na zakończenie konkursu piosenki religijnej „Jak Dawid śpiewać chcę” wylosowano 3 zwycięzców, którym wręczono nagrody.

Zwieńczeniem tej inicjatywy była wystawa rzeźb wykonanych przez twórców ludowych z Łukowa i jego okolic, wypożyczonych z Muzeum Regionalnego w Łukowie.

      

 

(Opracowały: B. Osiak i A. Szaniawska)

 

Aktualności