Konkurs wiedzy religijnej 
pt. „Znam życie Jana Pawła II"

 

jp2.jpg

       Każdy z nas doskonale pamięta wielkiego Polaka, następcę św. Piotra – papieża Jana Pawła II. Jeszcze nie tak dawno mogliśmy śledzić Jego drogę do świętości, drogę pełną wiary, zaufania, miłości i nadziei. To On, wpatrzony w swojego Mistrza- Jezusa chciał, abyśmy i my czynili podobnie. Wiedział bowiem, że człowiek bez Chrystusa nie potrafi zrozumieć ani innych, ani siebie samego. Bóg 2.04.2005r. wezwał Go do Siebie. Pomimo tego Jego nauka żyje w naszych sercach.  Już od dziesięciu lat obchodzony jest w Polsce Dzień Papieski poświęcony właśnie Jego osobie.

        W naszej szkole również nie zapomnieliśmy o potrzebie poznawania życia Ojca Świętego. 22.10.2010r.  odbył się konkurs wiedzy religijnej pt. „Znam życie Jana Pawła II”, zorganizowany przez p. Beatę Osiak, p. Katarzynę Koć oraz p. Iwonę Abramek. Do konkursu przystąpili chętni uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej. Pytania miały charakter testowy, sprawdzający wiedzę nabytą samodzielnie przez poszczególnych uczestników.

     

Po dwóch dogrywkach jury w składzie: p. Renata Bednarczyk, p. Monika Kraszewska i p. Agata Smarz wyłoniło najlepszych.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce zdobyła Edyta Kołodziejczyk z kl. IIIa gimnazjum,

II miejsce Dagmara Szczygielska z kl. IIa gimnazjum oraz

III miejsce Tomasz Gajowniczek z kl. Ia gimnazjum. 

       W miesiącu listopadzie  podczas apelu szkolnego organizatorzy wręczyli w/w uczniom nagrody, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

       

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót