KONKURS „ABC ZDROWIA”

 

Już po raz trzeci uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych mogli zmierzyć się w konkursie promującym zdrowy styl życia.  W tym roku kategorię zadań z serii numery alarmowe zastąpiła kategoria niebezpieczne zachowania. Tutaj uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat tego, czy dane postępowanie jest właściwe, czy niewłaściwe. Dodatkowym utrudnieniem było opisanie sytuacji i uzasadnienie odpowiedzi premiowane dodatkowymi punktami.

      

 

 

Inne zadania polegały na określeniu czynności higienicznych lub podaniu nazw przedmiotów związanych  z higieną osobistą.
W kategorii zdrowe odżywianie pojawiły się zadania zmierzające do poprawnego nazwania owoców  i warzyw oraz wyszukania wspólnych nazw dla kilku wybranych produktów spożywczych. Było też kolorowanie ilustracji tematycznych i różne zagadki związane z hasłem konkursu. Na koniec pojawiły się pytania zamknięte, które też nie były trudne dla naszych uczestników.

Okazało się, że gimnazjaliści posiadają wiedzę na temat zachowań prozdrowotnych w zagadnieniach testowanych konkursem. Najwyższe miejsce w konkursie zajęła klasa IIIb, drugie – klasa Ib, a miejsce trzecie przypadło klasie Ic/IIb.

Konkurs, jak co roku, przebiegał pod czujnym okiem jury
w składzie: pielęgniarka szkolna p. Barbara Momot, p. Renata Bednarczyk i p. Agnieszka  Koźlak.

Organizatorkami konkursu były panie: Agnieszka Krasuska
i Ewelina Federowicz.  

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót