Koncert Integracyjny
 „Ten Sam Świat”

 

Już po raz kolejny uczniowie naszego Zespołu uczestniczyli w Koncercie Integracyjnym „Ten Sam Świat” organizowanym przez WTZ w Siedlcach pod patronatem diecezjalnej Caritas, biskupa siedleckiego Z. Kiernikowskiego oraz prezydenta Siedlec. W tym roku po raz dzisiąty pedagodzy specjalni z powiatu siedleckiego i powiatów ościennych mogli na dużej scenie zaprezentować efekty swojej pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz promować swoje placówki, gdyż występom artystycznym towarzyszyły pokazy multmedialne. Tegoroczny Koncert odbywał się w pięknej sali kina Podlasie a temat przewodni brzmiał:  „Chopin – wielki Polak jakiego znacie i nie znacie”.

      

Nasza grupa składała się z 14 artystów (członkowie kółka teatralnego „Baj” oraz uczestnicy programu choreoterapii), którym towarzyszyło 4 opiekunów w osobach pań:  Elżbiety Abramek, Agaty Smarz, Małgorzaty Sołtyszewskiej i Małgorzaty Wielgosz.

 

 

 

 

 

 

 

Niemal każda z 26 występujących grup nawiązywała w swym występie do sylwetki wielkiego kompozytora.

My przygotowaliśmy wiersz  K. I. Gałczyńskiego pt. „ Spotkanie z Chopinem”, który pięknie zinterpretowali Dagmara Szczygielska i Daniel Gostołek (wcielający się w rolę wielkiego kompozytora) a także taniec „Walc laleczek” i piosenkę już całkiem współczesną - „Chłopak z okładki”.

Artyści otrzymali pluszowe maskotki i paczki ze słodyczami. Pamiątką z tego wyjazdu jest też symboliczna statuetka, którą wręczono każdej prezentującej się grupie.

Impreza tego typu jest nie tylko okazją do integracji i promowania swojej placówki, ale także przyczynia się do „oswajania” młodych artystów z dużą sceną, przełamywania tremy i uwierzenia we własne siły.

Swój wkład w udany program naszej grupy miały nie tylko wymienione wyżej osoby, ale także panie Ewa Bajora i Małgorzata Badurka, które również pracowały nad przygotowaniem zespołu.

 

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót