Akcja „ Ratujmy  kasztanowce”  
zakończona!!!

 

      Akcja „ Ratujmy kasztanowce” jest już stałym elementem kalendarza działań ekologicznych w naszej szkole. Chcemy uczyć poprzez zabawę oraz  bawić poprzez naukę i pracę.

        Koordynatorami tegorocznej akcji były panie: Maryla Woźniak, Lidia Piechocka, Bożena Michałko, Iwona Sulej .

        Akację rozpoczęto w dniu 19 października 2009 roku. 

          Jednym z działań akcji był konkurs plastyczny Nasze rude skarby. Uczniowie indywidualnie wykonywali prace dowolnie wybraną przez siebie techniką z zastosowaniem różnorodnych materiałów. Prace zostały przekazane  do redakcji  “Tygodnika Siedleckiego”.

        Od 22 października do 30 listopada 2009 roku odbyło się 10 wyjść. W akcji udział wzięło  73 uczniów. Przy grabieniu liści uczniowie przepracowali łącznie 14 godzin i zebrali 57 worków, co w sumie dało  1022 roboczogodzin.

       

        Na zakończenie warto podkreślić, że w całym tym działaniu nie najważniejsze są liczby. Dla nas nauczycieli wielkim sukcesem jest to, że  żadne dziecko nie wstydziło się tego, co robiło, a przede wszystkim rozumiało sens swego działania. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem. Jako, że przykład „idzie z góry”, sami nauczyciele nie tylko pełnili dozór nad uczniami, ale aktywnie wspomagali ich w pracy.

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót