DZIEŃ ZIEMI  2013

 

"Elektroodpady – 
proste zasady"

Obchody Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologiii środowiska. Tegoroczne odbywają się podczas realizacji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pod hasłem „Elektroodpady – proste zasady”. Chodzi o wskazanie właściwego postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, zachęcenie do segregowania oraz przekazanie informacji na temat korzyści z recyklingu i odzysku ZSEE.

Przybliżeniu uczniom naszego Zespołu ww. problematyki służył apel, który odbył się w piątek 19 kwietnia 2013r. Składał się on z dwóch części – bajki ekologicznej pt. Jaś Śmieciarski w wykonaniu szkolnego kółka teatralnego „BAJ” przygotowanej pod kierunkiem pań Ewy Bajory i M. Wielgosz oraz prezentacji multimedialnej dotyczącej tematyki Światowego Dnia Ziemi 2013.

       

     

W przedstawieniu teatralnym widzowie mogli zobaczyć zmianę postępowania głównego bohatera – Jasia (Wojtek Cz.) z wrogiej środowisku na właściwą, proekologiczną. Pozytywne  i zachęcające do zmiany złych nawyków okazały się także postaci Małgosi (Kinga K.) i Baby Natury (Dagmara Sz.) oraz zwierząt: Puchacza (Piotr S.), Lisicy (Monika K.), Słowikowej (Karina K.) i Zająca (Emilka C.).

Mamy nadzieję, ze dzięki wymownej grze aktorów, wielu uczniów zapamiętało, jak należy dbać o naszą planetę by nadal była piękna czysta.

 

(Opracowała: Małgorzata Wielgosz)

 

Archiwum - powrót

Aktualności