DZIEŃ ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE

 

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest corocznie 7 kwietnia z okazji rocznicy powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia dotyczy innej tematyki, która akcentuje ważny obszar problemów w zakresie zdrowia publicznego na świecie. W tym roku hasłem Światowego Dnia Zdrowia rozpoczynającym kampanię prozdrowotną jest „Zdrowe bicie serca”.

Tak właśnie zatytułowaliśmy akademię szkolną, w której uczestniczyli wychowankowie naszej placówki. Impreza odbyła się 11 kwietnia i towarzyszyły jej dwa konkursy tematycznie związane z dbałością o zdrowie. 

Pierwszym z nich był konkurs plastyczny odzwierciedlający wiedzę uczniów na temat AIDS i został zorganizowany jeszcze przed imprezą. Piękne plakaty wykonane w ramach tego konkursu zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym tak, aby można było je podziwiać podczas Dnia Zdrowia.

Drugi konkurs przeprowadzony został podczas trwania imprezy. W tej części dzieci zaprezentowały kilka ciekawych wierszy i piosenek o tematyce prozdrowotnej. Oba konkursy zostały rozstrzygnięte, a zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. Imprezę wzbogaciła prezentacja multimedialna zachęcająca uczniów do spożywania warzyw oraz owoców opracowana przez p. Agnieszkę Sójkę.

 Organizacja imprezy: p. Beata Jakubiec, p. Bożena Tryboń,
p. Aleksandra Smolak, p. Agnieszka Sójka i p. Agnieszka Krasuska.

 

(Opracowała: Agnieszka Krasuska)

 

Archiwum - powrót

Aktualności