DZIEŃ RODZINY 
Z DZIECKIEM NIEPEŁNOSPRAWNYM

 

Tradycją Zespołu Placówek w Łukowie jest coroczny Dzień  Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym, czyli trzy w jednym - Dzień Mamy, Taty i Dziecka. W tym roku społeczność szkolna obchodziła święto w środę 1czerwca.

Pani dyrektor Danuta Kowal przywitała uczniów, rodziców oraz szacownych gości: wicestarostę Włodzimierza Wolskiego, dyrektora Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej
w Łukowie panią Zofię Skrzymowską, dyrektora Zespołu Szkół nr 3 panią Annę Pietrzak, dyrektora Ośrodka Wychowawczego siostrę Bożenę Adamkę.

Pan wicestarosta  Włodzimierz Wolski skierował ciepłe słowa do zebranych uczniów
 i przekazał kosz słodyczy.

Przybyli rodzice oraz zaproszeni goście obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów realizujących swoje pasje w kole teatralnym Baj. Uczniowie przedstawili inscenizację utworu patronki szkoły M. Konopnickiej pod tytułem ,,Powrót bociana” przygotowaną pod kierunkiem pani Małgorzaty Wielgosz i Ewy Bajory. Swoje wokalne i taneczne umiejętności pokazały najmłodsze uczennice przygotowane do występu przez panią Annę Kryczkę-Wysokińską nauczyciela świetlicy. Piosenkę o rodzinie zaśpiewała uczennica Kinga Skibniewska. Przy słowach refrenu ,,Rodzina, rodzina” w oczach wielu rodziców widoczne było wzruszenie i radość.

 Kolejną niespodzianką przygotowaną przez uczniów naszej szkoły była prezentacja filmowa, w której poszczególne klasy i grupy wychowanków złożyły życzenia rodzicom.

Najbardziej oczekiwana część imprezy odbyła się na dziedzińcu. Wspólne grillowanie połączono z wieloma atrakcjami przygotowanymi przez animatorów zabawy. Powodzeniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, konkursy sportowe z nagrodami, pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy, skręcanie baloników. Nie zabrakło słodyczy w postaci: lodów, pączków i waty cukrowej.

Rodzice mogli zrelaksować się w kąciku kawowym. Czas spędzony wśród rodziny
i  szkolnych przyjaciół minął szybko i uśmiechy na twarzach były widoczne zwłaszcza podczas dyskoteki przy dźwiękach muzyki disco polo.

Radosnej zabawie towarzyszyły także działania promujące Placówkę i jej ofertę edukacyjną. Zainteresowani przyjęciem do szkoły rodzice mogli zapoznać się z najnowocześniejszymi metodami pracy, bogato wyposażonymi salami do zajęć specjalistycznych. Mieli także możliwość skorzystanie z konsultacji z logopedą i specjalistami od integracji sensorycznej, terapii bioffedback, Tomatisa i innych. Było ciekawie, wesoło i rodzinnie.

Zamykając  imprezę pani dyrektor Danuta Kowal podziękowała  wszystkim za przybycie i za wspólną zabawę.

Dzień Rodzin  nie byłby tak udany gdyby nie hojność  lokalnych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.

Zakłady Mięsne ŁMET Łuków

Zakład Mięsny Wierzejki

Hotel Polonia

Supermarket Kaufland

Łukpetrol

Zakład Piekarniczo Cukierniczy Sięciaszka – Karol Dybciak

Stowarzyszenie ,,Jesteśmy sobie potrzebni” przy Zespole Placówek

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego dnia!

(Opracowała: A. Sójka)

Aktualności