DZIEŃ PATRONA

 

     Po kilkuletniej przerwie w naszej szkole ponownie obchodziliśmy Dzień Patrona.

23 maja, w 174. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, cała społeczność szkolna spotkała się na wyjątkowym apelu, któremu towarzyszyła uroczysta oprawa. Akademię rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego w obecności szkolnego sztandaru. W atmosferę święta wprowadziła wszystkich pani Ewa Bajora przypominając główne wątki obecne w twórczości poetki.

Następnie w podniosłym nastroju wspólnie odśpiewaliśmy pieśń „Rotę”.

W dalszej części uroczystości pani M. Wielgosz w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła najważniejsze fakty z życia i twórczości M.Konopnickiej. Tym akcentem zakończyliśmy część oficjalną naszego święta.

Po odprowadzeniu sztandaru rozpoczął się przegląd inscenizacji i recytacji utworów naszej patronki przygotowanych przez poszczególne klasy i grupy rewalidacyjne. Usłyszeliśmy interpretacje zarówno najpopularniejszych wierszy, jak i tych mniej znanych.

    

    

 Spośród wszystkich wykonawców na wyróżnienie zasłużyli:

- klasa I/II za inscenizację wiersza „Pranie”

- klasa IIIa za inscenizację wiersza „Jadą dzieci drogą”

- Kinga Skibniewska z klasy IIa zp za recytację wiersza „Nasza czarna jaskółeczka”

- Tomasz Gajowniczek z klasy IIIz za wzruszające wykonanie „Roty”.

Wyróżnieni w nagrodę otrzymali książki Marii Konopnickiej, a wszyscy uczestnicy przeglądu słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy dla klas.

        Na zakończenie uważni słuchacze mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie przygotowanym i poprowadzonym przez panią E. Abramek.

Akademię przygotowały koordynatorki programu czytelniczego, panie: E. Abramek, E. Bajora, R. Bednarczyk i M. Wielgosz, które wsparła swoją pomocą pani A. Pucyk.

Mamy nadzieję, że obchody Dnia Patrona na stałe wpiszą się do kalendarza naszych szkolnych uroczystości.

 

(Opracowały: E. Bajora, R. Bednarczyk, M. Wielgosz)

 

Aktualności