Dzień Godności Osoby 
z Niepełnosprawnością Intelektualną

 

W dniu 8 maja 2012r. nasza szkoła po raz kolejny świętowała Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorami tegorocznych obchodów było PCPR w Łukowie oraz Stowarzyszenie „Dom” w Ryżkach. Impreza przebiegała na terenie zajazdu „Zimna Woda” w Łukowie.

       

Każda placówka uczestnicząca w imprezie przedstawiła w krótkiej formie artystycznej swój dorobek. Nasi uczniowie wystąpili w tańcu z chustami do „Tańca węgierskiego” J.Brahmsa.

Były też indywidualne występy dla odważnych. Dagmara Szczygielska zaśpiewała „ Wiosnę” do utworu Skaldów, a Piotr Sykosz „ Wiosnę” w aranżacji zespołu Skaner, za które otrzymali gromkie brawa.

       

Do artystycznych popisów przygotowywali uczniów: pani Agnieszka Szaniawska i pan Mariusz Olszewski. Po artystycznych prezentacjach był czas na sportową rywalizację. Uczestnicy imprezy przeciągali drużynowo linę, ścigali się w slalomie między pachołkami, zbijali kule BOCCIA oraz  indywidualnie rozgrywali rzuty piłką lekarką.

      

Dla wszystkich sportowców  organizatorzy przygotowali złote medale i słodycze,  Zespół Placówek natomiast został uhonorowany dyplomem w uznaniu zasług za udział w organizacji obchodów. Organizatorami z ramienia szkoły były: Małgorzata Bujak, Ewelina Federowicz, Agnieszka Krasuska, Dorota Trochimska, Aleksandra Smolak i Bożena Tryboń.

 

 

(Opracowała: Ewelina Federowicz)

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót