"Chcę i potrafię - zabawy edukacyjne" zabawki - blocksrgb.jpg

Nauka przez zabawę to pożytecznie i miło spędzony czas przesz każdego. Każdy z nas a tym bardziej dziecko lubi się bawić, rozwijać i odnosić sukcesy. Zabawy edukacyjne,  w których mogli uczestniczyć wszyscy wychowankowie  Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Łukowie spełniały to zadanie. Organizatorki spotkania p. Katarzyna Koć i p. Anna Krasuska zaproponowały  następujące zabawy:

 Poznaj po zapachu – reprezentant grupy rozpoznawał zapach i identyfikował go z odpowiednim przedmiotem. Zapachy były przyjemne i mniej przyjemne, ale nie trudne do rozpoznania.

 

    

 

Papierowa wieża- każda grupa wraz z wychowawcą miała za zadanie zbudować jak najwyższą wieżę z określonej ilości papieru. Zadanie wymagało pomysłu i sprawności fizycznej, ale ocena która wieża jest najwyższa była bardzo łatwa.

 

    

    

Rzuty kostką- przedstawiciel każdej grupy rzucał wielką kostką i wraz z wychowawcą odnajdywał kopertę z wylosowaną ilością kropek. W kopercie znajdowało się zapisane zadanie do wykonania przez uczestników grupy. Gdy zadanie okazało się zbyt trudne zawsze mogliśmy liczyć na swojego zawsze niezawodnego przyjaciela, wychowawcę.

      

     

 

Makaronowy naszyjnik – nawlekanie makaronu na sznurek okazało się bardzo łatwe. Przy odpowiedniej współpracy członków grupy naszyjniki powstawały w błyskawicznym tempie.

     

Mamy nadzieję, że udział w zabawach sprawił uczestnikom wiele radości i ciekawych doświadczeń oraz zachęcił do dalszego wesołego poznawania świata.

 

 

(Opracowała: Katarzyna Koć)

 

Aktualności