KONKURS TWÓRCZOŚCI

 

PLASTYCZNEJ

 

OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

"Siedlce, Podlasie, Anioły"

 

 

 

 

Dnia 4 października uczniowie naszej szkoły kolejny już raz uczestniczyli w wernisażu prac plastycznych i uroczystym rozstrzygnięciu Konkursu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Siedlcach, pt. „Siedlce, Podlasie, Anioły” pod honorowym patronatem Biskupa Siedleckiego i Prezydenta Miasta Siedlec zorganizowanego przez Caritas Diecezji Siedleckiej i Bibliotekę Główną Akademii Podlaskiej. Była to już X edycja tego wyjątkowego projektu. Konkurs ma charakter regionalny. Odbywa się w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i osoby dorosłe niepełnosprawne. Jego przedmiotem jest plastyczna wizja artystyczna naszego regionu i okolic, jak również ukazanie duchowych relacji z otaczającym nas światem. Ważnym elementem jest również terapeutyczna rola sztuki w życiu każdego z autorów prac i chęć podzielenia się tymi spostrzeżeniami oraz swoimi przemyśleniami z innymi.

W konkursie wzięło udział 7 prac uczniów z naszej placówki. W kategorii do lat trzynastu były to prace uczniów szkoły podstawowej: „Tańczące nocą anioły” - Pawła Czyżaka z kl. Vc i „Podlasie - Kościół Św. Brata Alberta w Łukowie” - Justyny Bany z kl. VIb. Kategorię - młodzież do lat 18 stanowiły prace uczniów klas gimnazjalnych: Łukasza Galińskiego z kl. IIIa gim. - „Zamyślony Anioł” i Tomasza Świeczaka z kl. IIIc gim. - „Anioł Stróż”. Natomiast trzecią kategorię - osoby dorosłe powyżej 18 lat reprezentowały prace uczniów szkoły przysposabiającej do pracy: „Anioł Miłości” - Sylwii Jankowskiej z kl. IIa zp.,  „Aniołek” - Iwony Moskwiak z kl. IIa zp., i „Modlitwa Anioła” - Eweliny Kupień z kl. IIc zp.

 

 

 

 

 

   Pomimo, iż naszym uczniom nie udało się zdobyć żadnego z czołowych miejsc, to jednak mieli możliwość zaprezentować swoją twórczość szerokiej publiczności na wystawie w Bibliotece Głównej Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Ponadto każdy z uczestników otrzymał honorowy dyplom za udział w konkursie oraz uczestniczył w słodkim poczęstunku przygotowanym przez organizatorów.

Prace konkursowe, z którymi przyszło nam rywalizować były na bardzo wysokim poziomie, bogato zdobione. Stąd też nie łatwo było znaleźć się w ścisłej czołówce. Kolejny konkurs już za rok. Nie poddamy się tak łatwo i będziemy walczyć o nagrody w przyszłym roku.

Do konkursu przygotowały uczniów panie: Agnieszka Koźlak 
i Agnieszka Dybciak.

 

(Opracowała: Agnieszka Koźlak)

 

Archiwum - powrót

Aktualności