ANDRZEJKI

 

Rozmiar: 14216 bajtów

 

W listopadowy 26 listopada wieczór, jak co roku, zorganizowano w naszej szkole zabawę andrzejkową. Do udziału w niej zaproszono wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

W naszej szkole tradycyjnie odbyła się zabawa andrzejkowa, a nawet dwie: jedna dla klas starszych i jedna dla młodszych. Atmosfera była iście andrzejkowa - pełna czaru i tajemnicy.

 

    

Od dawien dawna wiadomo, że jest to wieczór pełen magii i wróżb, których nie mogło zabraknąć i u nas. Uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z wiedzy wróżek i dowiedzieć się, czego mogą się spodziewać w najbliższym czasie. Byli bardzo ciekawi, co czeka ich w najbliższej przyszłości. Wróżki nie zawiodły i zgodnie z tradycją uchyliły rąbka tajemnicy, przepowiadając między innymi imię wybranki lub wybranka, kim zostaną w dorosłym życiu, co czeka ich wkrótce na łonie szkoły i rodziny. Wróżby dostarczyły wszystkim wiele śmiechu i radości.

Wielu emocji dostarczył również pokaz magicznych sztuczek wykonanych przez panią wróżkę. Sztuczki te wzbudził zachwyt zwłaszcza młodszych uczniów. Cały pokaz wróżb zakończył gromkie brawa zebranych. Odbyły się również konkursy, których uczestnicy zostali nagrodami – niespodziankami.

         

Ale andrzejki to nie tylko przepowiadanie przeszłości to przede wszystkim dużo, dużo dobrej, wspólnej zabawy. Wszyscy chętnie tańczyli, a radości nie było końca. I jak zwykle przy dobrej zabawie czas szybko minął!

Pamiętając, że andrzejkowy wieczór pełen czarów zdarza się tylko raz w roku, czekamy już z niecierpliwością na następny rok. Następna okazja do wspólnej szkolonej zabawy to zabawa choinkowa! Do zobaczenia!

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót