Akcja „Ratujmy kasztanowce” zakończona!!!

 

Akacja „ Ratujmy kasztanowce” w Zespole Placówek rozpoczęła się 19 października 2010 roku. 

          Jednym z działań akcji były konkursy plastyczne Nasze rude skarby oraz plakat o ochronie kasztanowców. Uczniowie indywidualnie wykonywali prace Nasze rude skarby dowolnie wybraną przez siebie techniką z zastosowaniem różnorodnych materiałów. Plakaty tworzyli uczniowie starszych klas. Prace Nasze rude skarb zostały przekazane  do redakcji  “Tygodnika Siedleckiego”. Plakat o ochronie kasztanowców zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

        Od 20 października do 10 listopada 2010 roku odbyło się 17 wyjść. Przy grabieniu liści uczniowie przepracowali łącznie 26 i pół godziny          i zebrali 74 worków.

        Na zakończenie warto podkreślić, że w całym tym działaniu nie najważniejsze są liczby. Dla nas nauczycieli wielkim sukcesem jest to, że  żadne dziecko nie wstydziło się tego, co robiło, a przede wszystkim rozumiało sens swego działania. Uczniowie pracowali z dużym zaangażowaniem. Jako, że przykład „idzie z góry”, sami nauczyciele nie tylko pełnili dozór nad uczniami, ale aktywnie wspomagali ich w pracy.

Za aktywny udział i zaangażowanie w akcji na rzecz ratowania kasztanowców szkoła otrzymała podziękowanie z Wydziału Gospodarki Komunalnej Ochrony Środowiska i Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta Łuków.

Szkolnymi koordynatorami akcji były: Maryla Woźniak, Lidia Piechocka, Iwona Sulej, Bożena Michałko.

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót