VIII Regionalna Spartakiada
  Dzieci Niepełnosprawnych – Łuków 2013

 

Impreza odbyła się 11 czerwca 2013 r. w ramach wzajemnej współpracy Łukowskiego Stowarzyszenia Rozwoju, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Zespołu Placówek w Łukowie. Miejscem tegorocznej spartakiady z uwagi na nieprzychylną pogodę była Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie, gdzie gościnnie przyjął nas dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego p. Karol Ciołek. Imprezę uświetniła obecność burmistrza Miasta Łukowa p. Dariusza Szustka, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Łukowie p. Karola Ciołka, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie p. Lecha Dębczaka, dyrektor Zespołu Placówek w Łukowie p. Danuty Kowal, dyrektora  Ośrodka Sportu i Rekreacji p. Tomasza Trybonia, wiceprezesa Łukowskiego Stowarzyszenia Rozwoju p. Krzysztofa Szczęśniaka, a także kierownik Wydziału Promocji i Sportu p. Iwony Zakrzewskiej. W tle rozgrywek sportowych odbywały się różnorodne występy dzieci przybyłych wraz ze swymi opiekunami z kilku zaprzyjaźnionych placówek.

     

Sponsorami spartakiady byli:

- Zakłady Mięsne Wierzejki – p. Adam Zdanowski,

- PSS SPOŁEM Łuków – p. Barbara Suchodolska,

- przewodnicząca Rady Miasta Łukowa - p. Urszula Bancerz,

- Piekarnia KOTUŃ - p. Magdalena Wąsowska,

- Zakłady Mięsne w Łukowie,

- Stacja Paliw Łukpetrol - p. Krzysztof Trochimski, Jarosław Zabłocki, Wiesław Górka,

VIESSMANN Spółka z o.o., salon firmowy Warszawa, ul. Bronisława Czecha,

- Kaufland,

- Agro-Top - p. Grzegorz Dybciak,

- Hurtownia TOP – p. Bożena Motyl,

- Kozak Druk - p. Przemysław i Bożena Kozak,

- Index Food -  p. Robert Michalski,

 - państwo Jolanta i Grzegorz Antoniak,

- ksiądz kanonik Antoni Pietruszka.

Podczas imprezy gościliśmy sportowców z ośrodka w Baczkowie, Karczmiskach, Radzyniu Podlaskim, Dęblinie, Stoku Lackim, Ryżkach. Nie zabrakło oczywiście gości z Łukowa wśród, których przybyli: WTZ, PSOUU, POW "Przylądek". Drużyna Zespołu Placówek też dzielnie walczyła o medale i nagrody.

Uroczyste otwarcie spartakiady poprzedziła przysięga złożona przez uczestników konkurencji sportowych, a jej  wymowna treść zachęcała nie tylko do rywalizacji, ale przede wszystkim do odwagi i wysiłku. Na sali gromko rozbrzmiewały słowa niepełnosprawnych sportowców: "Będę walczył i zwyciężał, a jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny i odważny w swym wysiłku". Życzymy Wam dzielni sportowcy by taka odwaga i optymizm były z Wami zawsze w przezwyciężaniu trudności dnia codziennego. Chciałoby się rzec niech towarzyszą nam wszystkim....

     

 Organizatorzy serdecznie dziękują za udział w imprezie. Z ramienia szkoły imprezę przygotowali: Bożena Tryboń i Aleksandra Smolak oraz Jacek Kęzik, Renata Bednarczyk, Dorota Trochimska, Agnieszka Nawrocka, Agnieszka Sójka, Beata Jakubiec, Ewelina Federowicz, Agnieszka Krasuska.

 

(Opracowała: Agnieszka Krasuska)

 

Archiwum - powrót

Aktualności