Krajobraz słowem malowany

 

 

Dnia 18 maja 2011 r. w Zespole Placówek w Łukowie odbył się VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Krajobraz słowem malowany”. Wzięli w nim udział uczniowiez ośmiu placówek z terenu województwa lubelskiego: SOSW w Międzyrzecu Podlaskim, SOSW w Baczkowie, SOSW w Dęblinie, SOSW w Lublinie, SOSW w Radzyniu Podlaskim, SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie, Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie, Zespołu Placówek w Łukowie. W związku z tym, iż konkurs odbywał się w dniu urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II organizatorzy przygotowali prezentację multimedialną przypominającą najważniejsze fakty z życia Wielkiego Polaka, a od niedawna błogosławionego. Wprowadziło to wszystkich w nastrój refleksji, który sprzyjał wysłuchaniu recytacji. Każdy uczestnik konkursu przygotował dwa utwory polskich poetów. Publiczność gromkimi brawami nagradzała występy recytatorów.  

          

                   

   

 

     

 

Jury w składzie: p. Zofia Skrzymowska – dyr. Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie, p. Mirosława Król – nauczyciel Zespołu Szkół w Gołąbkach oraz p. Ewelina Federowicz – psycholog Zespołu Placówek w Łukowie, wyłoniło laureatów. W poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali:

szkoła podstawowa klasy I – III

I miejsce zajęła Ewelina Osińska ze SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie,

II miejsce – Weronika Golik z SOSW w Międzyrzecu Podlaskim,

III miejsce – Gabriela Jeleszuk reprezentująca SOSW w Międzyrzecu Podlaskim.

szkoła podstawowa kl. IV-VI

I  miejsce –  Przemysław Kucia ze SP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie,

II  miejsce – Bartłomiej Siwiak z Zespołu Placówek w Łukowie,

III  miejsce – Kamil Kozak ze SOSW w Dęblinie.

gimnazjum

I miejsce – Karol Sworczuk ze SOSW w Międzyrzecu Podlaskim,

II miejsce – Tomasz Gajowniczek z Zespołu Placówek w Łukowie,

III miejsce – Patryk Wiraszka ze SOSW w Dęblinie.

szkoła zawodowa

I miejsce – Adam Saran z SOSW w Lublinie

II miejsce – Małgorzata Szkodzińska ze SOSW w Radzyniu Podlaskim

Przyznano także dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Jakub Adamowicz z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie oraz Łukasz Leszko ze SOSW w Baczkowie.

        Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, wśród nich piękne książki.  Organizatorami konkursu były: p. M. Wielgosz, p. A. Dybciak, p. R. Bednarczyk, p. E. Bajora,
p. E. Abramek. Organizatorzy dziękują sponsorom nagród: Prezesowi Związku Nauczycielstwa Polskiego  Oddział w Łukowie – panu Adamowi Sosnowskiemu, Tadeuszowi Brzozowskiemu – radnemu Rady Powiatu Łukowskiego, panu Marcinowi Sobiechowi reprezentującemu łukowską filię firmy SIL-DAR spółka jawna Jerzy Kaczmarczyk i Wiesław Kaczmarczyk,   panu Karolowi Dybciakowi właścicielowi piekarni w Sięciaszce I.

 

                           Oprac. E. Abramek, R. Bednarczyk, M. Wielgosz

 

Archiwum - powrót

Aktualności - powrót