W dniu 09.06.2016r. uczniowie ze szkolnego teatrzyku „Baj” reprezentowali naszą placówkę w VI Plenerowym Przeglądzie Teatralnym „Nad Jeziorem Firlej” zorganizowanym przez SOSW i Stowarzyszenie „Wodnik Szuwarek” w Firleju.

Nasi młodzi artyści pod kierunkiem pań: Ewy Bajory i Małgorzaty Wielgosz przygotowali ciekawą interpretację  kilku znanych utworów Marii Konopnickiej  w formie krótkiej inscenizacji pod tytułem „Powrót bociana”.

    

     

Wszyscy aktorzy w prezentację scenki włożyli wiele serca. Ich emocjonalne zaangażowanie doceniła publiczność, gromko oklaskując występ. Powołane przez organizatorów profesjonalne jury nagrodziło nasz zespół, przyznając mu wyróżnienie.

Dla naszego zespołu teatralnego była to kolejna okazja do zdobycia nowych doświadczeń aktorskich oraz zmierzenia się z pojawiającą się w takich momentach tremą. Wielką przyjemnością dla uczniów był udział
w wydarzeniach towarzyszących, tj. zabawach, konkursach i dyskotece. Niezapomniane wrażenia i nowe znajomości pozostaną na długo w ich pamięci.

   

Przyjemność z występu i odniesiony sukces już motywują ich do dalszej pracy. Mamy nadzieję, że zapału wystarczy na następny rok szkolny, by pracować nad nowym repertuarem, dzięki któremu będziemy godnie reprezentować naszą szkołę w środowisku lokalnym.

 

(Opracowała: E. Bajora)

Aktualności