Na przeglądzie wśród wielu grup teatralnych, m.in. z Radzynia Podlaskiego, Lubartowa, Białej Podlaskiej, Dorohuska, pojawił się także nasz szkolny zespół „BAJ” ze spektaklem „Ziemio, bądź piękna” przygotowany przez panie Ewę Bajorę i Małgorzatę Wielgosz. Jury i publiczności spodobał się temat zaprezentowanego przez nas przedstawienia nawiązujący do bardzo aktualnych problemów związanych z zagrożeniem środowiska naturalnego. Nasi artyści za swój występ otrzymali wyróżnienie. Przegląd stał się okazją do „podpatrzenia” warsztatu pracy innych grup teatralnych, wymiany doświadczeń i nawiązania znajomości.

Repertuar przedstawień był bardzo urozmaicony. Na scenie zobaczyliśmy adaptację baśni, np. „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Śpiąca królewna” („Wrzeciono”), przedstawienie o „Małym księciu” (spektakl bez żadnego wypowiedzianego na głos słowa), bocianach wracających do rodzinnych gniazd, czy też scenkę kabaretową „Znani i lubiani” w wykonaniu gospodarzy przeglądu.

Otoczenie OSW w Firleju wprowadziło uczestników w wakacyjną atmosferę. Piękna pogoda sprzyjała tej plenerowej imprezie. Pomiędzy występami poszczególnych grup organizatorzy zorganizowali na rzecz Ośrodka aukcję obrazów i innych prac zaprzyjaźnionych artystów.   Na wszystkich czekały też warsztaty plastyczne pod okiem prawdziwego artysty malarza, zabawy z chustą animacyjną oraz inne atrakcje. Po posileniu się pysznym obiadem,  zadowoleni z pożytecznie  spędzonego czasu, wróciliśmy do domuJ.

     

     

     

 

(Opracowała: M. Wielgosz)

 

Aktualności